Ніша: Спортивне харчування та добавки
Період співпраці: 05.2023 – по цей момент (актуально на 31.03.2025)
Цікавість проекту полягає в тому, що паралельно з рекламними кампаніями в Meta працюють також і кампанії в Google Ads, через це частина продажів по кабінету Meta насправді може належати в більшій мірі до продажів згенерованих саме Google Ads. Щоб краще в цьому розібратись ми розкажемо про те, що таке моделі атрибуцій, як варто аналізувати результат в Meta коли паралельно є інші джерела залучення трафіку.
Але спочатку результат.
Порівняння До та Після
За для порівняння результатів До та Після візьмемо перші три місяці співпраці, та порівняємо результати із останніми трьома місяцями на поточний момент.
Перші три місяці співпраці з травня 2023 року:
- ROAS 840%
- Бюджет 1 957 євро
- Дохід 16 470 євро

Результати останніх на цей момент (31.03.2025) трьох місяців роботи:
- ROAS 1062%
- Бюджет 5 905 євро
- Дохід 62 711 євро

Чому не варто оцінювати результат тільки по рекламному кабінету Meta і до чого тут моделі атрибуції
В рекламний кабінет Meta можуть надходити конверсії які були згенеровані іншими джерелами трафіку. Як це працює? Спочатку людина бачить рекламу в Meta – система фіксує що користувач бачив рекламу, тобто Meta мала на нього вплив. Далі цей користувач заходить в гугл і робить свій запит, бачить рекламу в гугл і переходить по ній, купляє товар на сайті. Інформація про покупку відправиться в рекламний кабінет Google Ads, а також в рекламний кабінет Meta Ads, тобто якщо сумувати результат обох систем ви побачите 2 конверсії та суму за дві покупки. Але по факту конверсія була тільки одна.
Відбувається це через моделі атрибуцій. Ці моделі кажуть нам про те як та при яких умоваих система буде фіксувати конверсію, та якому джерелу трафіку яку цінність віддавати. Цінність в даному випадку це дохід від конверсії.
Повертаючись до ситуації описаної вище, ми знаємо, що людина спочатку побачила рекламу в Meta, по факту цей показ міг мати вплив на стимулювання попиту до продукту, ми могли закласти ідею про продукт, а людина вже пізніше вирішила пошукати його через гугл пошук. Тому Meta в таких ситуаціях при стандартних налаштуваннях реклами фіксує таку конверсію, бо людина просто бачила рекламу. Така модель атрибуції в Meta називається “7 днів клік та 1 день показ”, що перекладається як: “Я буду фіксувати всі конверсії які відбулись впродовж 7 днів після кліку по рекламі, та 1 дня після її показу”. Все що не входить у це вікно не буде фіксуватись в результатах.
Виникає питання доречності фіксації конверсій які відбулись в наслідок перегляду без кліку по рекламі. Доречність в цьому є, бо покази мають свій вплив, але при цьому варто досконало розуміти по кому ці покази відбуваються. Якщо це постійні клієнти, то їх краще вилучати з показів, та переносити в аудиторію для ретаргету.
Як альтернативний підхід, можна використати оптимізацію по атрибуції 7 днів після кліку, без врахування показів. Тоді всі конверсії будуть відображатись виключно після кліку і вся оптимізація буде під користувачів які мають найбільшу вірогідність зробити клік.
Давайте подивимось як буде виглядати статистика з альтернативною моделлю атрибуції.
Результати по альтернативній моделі атрибуції
Зверніть увагу на стовпці де є примітка 7-day click – це і є альтернативна атрибуція яка не враховує конверсії після показу. Бачимо на скільки менше дохід і ROAS по цій атрибуції. Це дає нам змогу краще розуміти вплив Meta на конверсію користувача, все ж таки клік більш якісна взаємодія з рекламою аніж перегляд реклами без кліку.
Перші три місяці співпраці з травня 2023 року:

Результати останніх на цей момент (31.03.2025) трьох місяців роботи:

Висновок
При комплексній роботі різних джерел трафіку вкрай важливо розуміти їх вплив на конверсію користувача, для цього варто порівнювати різні моделі атрибуцій між собою, та приймати на основі цього рішення щодо розподілу бюджетів на різні канали.